Dopřejte svému nejlepšímu příteli stravu z čisté přírody, jakou by si vybral on sám. Bude Vám za to vděčný a hlavně zdravý !

Vítejte na mých stránkách věnovaných výživě psů. Není pochyb, že strava je základ všeho. Pokud chceme aby náš pes byl zdravý – začněme zde. Úplně na začátku a krmme ho správně. Určitě se nám to vrátí v podobě zdraví a vitality našeho čtyřnohého kámoše. 

"Strava je bohužel často opomíjený faktor v životě psa!"

Stravu považuji za velmi důležitý faktor rozhodující o zdraví zvířete a bez kvalitní stravy pevné základy zdraví budovat nelze. Já tento základ u svých psů buduji na minerální rovnováze a na požadavku pokud možno co nejbližším jejich přirozené potřebě. 
 

Jenže jak krmit správně?

Tuto otázku jsem si kladla mnoho let a vyzkoušela řadu průmyslových krmiv, vyzkoušela vařenou stravu a vyzkoušela jsem i BARF (ten mým psům vyhovoval nejvíce). Bohužel není ale zrovna praktický, zvláště když jezdíte na dovolenou se psy, nebo máte malé děti. A také dělat BARF správně – je velké umění.

Naštěstí jsem našla Svatý grál ve výživě. 

Je třeba si uvědomit, že za správnou stravu neseme plnou odpovědnost MY. Pes v dnešní době nemá možnost se sám najíst – něco si ulovit a vzít z toho to nejlepší co potřebuje. Je plně odkázán na tom co mu dáme do misky. A proto berme výběr krmiva zodpovědně, nenechme se ovlivnit klamnou reklamou a používejme SELSKÝ ROZUM – divili byste se jak ten nám může pomoci. 

Již Hippokratés říkal že nemoci pocházejí ze střeva...

Osobně si myslím, že nejlepší způsob jak psa dobře krmit je BARF – ale...aby byl tento způsob dokonalý musíme zajistit několik faktorů: 

  • Správná skladba jídelníčku - dlouhodobá vyváženost to i po stránce minerální a vitamínové
  •  Kvalitní suroviny

BARF však není levnou záležitostí, a je mimo jiné náročný na časovou přípravu, skladování, výběr kvalitního masa. Je mnohdy i těžké správně vyvážit stravu po minerální stránce. A tak po dlouhých letech hledání jsem došla k touženému cíli. Objevila jsem skvělé krmivo Reico, které je vyrobeno z kvalitních vstupních surovin v potravinářské kvalitě. Příprava není náročná na čas s finančně vychází velice dobře.