Rosi z  Milberku 

(24. 1. 2006 – 19. 2. 2016)

  

 

Bohužel každý z nás je jednou postaveni před rozhodnutí. Před rozhodnutím ukončit trápení našeho parťáka, kamaráda a tvora, bez jehož přítomnosti si nedovedeme představit kráčet dále po tomto světě. I to k té naší ,,pejskařině,, patří. Já jsem takovému rozhodnutí byla vystavena před pár týdny. Musela jsem ukončit trápení svému největšímu psímu příteli, lépe řečeno přítelkyni. A tak na osmý pátek v roce, v 8.55 dotlouklo tak silné a bojovné srdíčko mé milované Rosi z Milberku. Provázela mě životem ,,pouhých“ 10 let a věřte, že mé rozhodnutí nebylo snadné.

 Je zvláštní, že silní psi odcházejí tak nečekaně a rychle – jeden den je vše v pořádku a druhý najednou konec. Každému, kdo se musí rozloučit se svým přítelem, běhají v hlavě různé myšlenky a i pochybnosti, zda bylo rozhodnutí správné. Pro člověka, který miluje svého psa není snadné toto rozhodnutí učinit a když už tak uděláte, chcete, aby bylo co nejšetrnější. Bylo to nejtěžší rozhodnutí mého života.  

Toho dne ráno, když viděla, že couvám s autem k výběhu, tak se z kotce doplazila k vrátkům a já na ni mohla křičet jak chci, aby zůstala. Ona prostě musela sama, i když o chůzi tu nemůžeme mluvit. Doplazila se k vrátkům a chtěla vstát, ale nešlo to. Zvedla jsem ji do náruče a naložila do auta. Odvezla jsem ji na cvičák. Nacouvala jsem k placu tak, aby se mohla dobře podívat, otevřela jsem dveře sedla si k ní. Ona se rozhlížela a pískala. Nejraději by vyběhla tak, jak byla zvyklá. Srdce chtělo, ale tělo vypovědělo. Seděly jsme tam spolu asi 20 minut a já ji celou dobu něco vyprávěla. Potom se na mě podívala a já věděla, že je čas jet. Vydaly jsme se na naši poslední cestu.

Do ordinace jsem jí nenesla, doktorka přišla ven. Potvrdila mi, že je to opravdu je konec a Rosi vysvobodila. Poslední vteřiny jejího života jsem ji držela v objetí a ona nám dávala najevo, že je bojovnice. Rosi s injekcí bojovala – nechtěla opustit tento svět, nebo možná mě, kdo ví. Nicméně ve stavu, v jakém se během čtyř dnů ocitla, to nešlo jinak.

Rosinko...děkuji ti za nejkrásnějších deset let, za vše co jsme spolu prožily, nikdy na tebe nezapomenu a vždy budeš nejlepší pes, jakého jsem měla.

 

Rosi z Milberku (Tery Milvel x Baltazar Galán), 21. 1. 2006 – VD, 1. třída chovnosti, výběrový chov 5CVQ1/N, ZZO, BH, ZMT, ZVV1, ZVV2, ZVV3, ZPO1, účastnice mnoha závodů dle sportovní kynologie a TART.


 


                                                              

 

             

 

nar. : 24. 1. 2006

RTG DKK: 2/2

Výstava: VD tř. dospívající  
Bonitace : 5CVQ1/N

Zkoušky: ZZO, BH, ZMT, ZPO1,ZVV1,ZVV2, ZVV3

Úspěchy: 2místo v okresní lize v kategorii ZVV2 !
                    Účastnice VS dle ZVV3 !!

Rodiče : o. Baltazar Galán, m. Tery Milvel  Rodokmen ZDERosi je temperamentní, pracovitá fena. Má velice tvrdé a razantní obrany. Svuj pracovní temperament předává na své potomky.
 Naše plány na rok 2013 !

  • Ve zdraví porodit a odchovat štěnata
  • Z jara složit ZPO2
  • Dle možností start na závodech
  • Složit OPT1, OPT2, OPT3

 

Rosi z Milberku a její odchovy

.................................................

 

Vrh - B, otec Oskar z Milberku RTG DKK 0/0, ZVV1. Vrh narozen 13. 7. 2010. Narozeno 13 štěnat 9 fen a 3 psi. Tři fenky zemřely při porodu.

 

Jméno RTG DKK DLK Zkoušky Majitel
Back 0/0 0/0 ? USA
Brad 0/0 nedělano   ČR Zahořel
Brix 0/0 0/0 IPO1, FPr1, FPr2 USA
  Baccara   0/0 neděláno ZM, BH, FPr1 M. Buchtová
Baxi zemřela - - -
Bennie 0/0 neděláno    
Blackie 1/1 neděláno ZM, ZVV1 G. Horáčková
Bonny 0/0 neděláno BH, ZVV1 P. Žádná
Brassy ? ? ? ?

 

Fotoalbum tohoto vrhu naleznete na našem rajčeti

.....................................................

 

Vrh - D, otec Fox z Lounského chovu RTG DKK 0/0, IPO3. Vrh narozen 15. 7. 2011. Narozeno opět 13 štěnat a tři zemřeli při porodu. Zůstalo 5 psů a 4 feny.

 

Jméno RTG DKK DLK Zkoušky Majitel
Dag 0/0 0/0   USA
Dargo 0/0 0/0 - Izrael
Dasko       Srbsko
Doom 0/0 0/0 ZVV1  
Drob 0/0 0/0   Německo
Dara       Z. Škrýbová
Darkness 0/0 0/0 BH, ZVV1 J. Weinert
Darsi       L. Černý
Dasty Zemřela ------ ----------- -----------------

 

.....................................................

 

Vrh - E, otec Qwint z Klemova Dvora RTG DKK 0/0, ZVV1, FPr1, FPr2, FPr3, ZMT, T1, T2, OPT1, OPT2, OPT3, BH, ZPS1

Vrh narozen 17. ledna deset štěnat (sedm kluků a tři holky)

 

Jméno RTG DKK DLK Zkoušky Majitel www
           
           
           
           
           
           
           
Ellite Rosi          
Sara Megan          
Extra          

 

Fotogalerie: Rosi z Milberku

Rosi z Milberku