Minerální rovnováha 

Reico obsahuje minerální rovnováhu, tedy všech 106 prvků periodické tabulky

Minerály a stopové prvky jsou nezbytné a velmi cenné látky pro správné fungování jak lidského, tak zvířecího organismu. Není důležité pouze množství přijímaných látek, ale také jejich forma a vzájemný poměr, v jakém jsou přijímány. Tělo si je samo neumí vytvořit a proto je musí přijmout z potravy.

Minerální látky se podílejí na výstavbě tělesných tkání, podmiňují stálý osmotický tlak v tělesných tekutinách, regulují, aktivují a kontrolují metabolické pochody a jsou důležité i pro vedení nervových vzruchů. Uplatňují se jako aktivátory nebo součásti hormonů a enzymů. Mnohé minerální látky hrají důležitou úlohu v prevenci "civilizačních onemocnění" člověka i zvířat. Plní celou řadu dalších funkcí. Nedostatek minerálů zapříčiňuje selhávání a špatnou funkci daného systému.

Koloběh přírody, aneb jak fungují minerály

V půdě se nachází anorganická podoba minerálních látek, jsou to "kameny", nerosty. Tyto látky dokážou přirozeně v přírodě přijímat a využívat pouze rostliny. Jenom živá rostlina je schopna přeměnit látky anorganické v organické, využitelné člověkem. Člověk ani zvířata toto nedokážou, nemají kořeny, nemohou se zasadit do hlíny a růst. A tak tyto látky přijímají a dokážou využít jen z rostlin, nebo jiných živočichů. Abychom my i oni přežili, musíme tedy přijímat hodnotnou potravu z rostlin či živočichů.

Pokud nejsou narušeny ekosystémy, tak bychom měly mít potřebné minerály a stopové prvky zastoupeny v hodnotné stravě. Avšak toto bohužel neplatí již několik desítek let. V odborných studiích se můžeme dočíst, že půda je za 100 let vyčerpána a soustavným přehnojováním v zemědělství tak dochází v půdě k minerální nerovnováze, která se potravou dostává k člověku a zvířatům, což může mít za následek oslabení imunitního systému a zhoršení zdravotního stavu, vitality a dobré fyzické kondice. Tzv. Earth Summit zpráva popisuje alarmující ztrátu minerálních látek ve vrstvě humusu.

"Všechny minerály a stopové prvky jsou tak sladěny, že se aktivující a regulující minerály nacházejí v rovnováze. Proto mluvíme o minerální rovnováze."

Důvody nedostatku minerálů v půdě

Ekologové již dlouhou dobu ukazují na kritické faktory, které mají vliv na nedostatek minerálů v půdě.

  • Kyselý déšť odvádí z půdy minerály.
  • Intenzivní pěstování plodin snižuje obsah minerálních látek v půdě.
  • Jsou používána chemická hnojiva a pesticidy.
  • Pěstujeme rychle rostoucí hybridní a GM plodiny.
  • Přepravujeme a skladujeme sklizenou zeleninu v nedozrálé formě.
  • Jen asi 3 - 4 minerály jsou vráceny do půdy ve formě umělých hnojiv - dusík, fosfor, draslík.

Potrava s nedostatkem minerálů má následky

Většina onemocnění - má souvislost s nedostatkem minerálních látek. Je tedy jasný fakt, že potřebujeme více živin než naši předkové, kteří nežili tak hekticky a pod takovým tlakem a nepřijímali vyčerpané potraviny.

"Pokud se člověk a zvíře nachází v minerální rovnováze - pestrou a vyváženou stravou, imunitní systém pracuje v pořádku, což je základ dobré fyzické kondice, dobrého zdraví a vitality."

Minerální rovnováha z čisté přírody

  •  Kvalitní krmivo z německých Alp po vzoru čisté přírody.
  • Cena je téměř stejná jako u běžného supepremiového krmiva, u 60- 70 % klientů dokonce nižší.
  • Denní dávka je nižší než u průmyslového krmiva, jelikož živiny jsou díky způsobu přípravy  (tlakem a teplotou) neporušené, tím i daleko lépe využitelné.
  • Příprava probíhá pomocí šetrné sterilizace, tak jak to dělávaly naše babičky.

 

PETMIN - je čistá směs mikronizovaných řas, která zajišťuje minerální stránku krmiva pro zvíře na každý den, přesně podle momentální potřeby. Tato potřeba je každý den jiná. Podle aktivity, věku, stresové zátěže a pod. Proto je tento přípravek velmi vhodný pro všechny, kdo krmí syrovou nebo vařenou stravou a nemusí se pak bát, že by neměli vyváženou denní dávku, že by některý minerální prvek převažoval nebo naopak chyběl. Petmin se přidává také všude tam, kde je potřeba dorovnat deficit při zvýšené potřebě minerálů např. gravidita, kojení, nemoc, regenerace, vyšší zátěž a pod. Jelikož jsou to minerály v organické, téměř koloidní podobě, nemohou se předávkovat. Pes nebo kočka si vezme co potřebuje a zbytek se přirozeně vyloučí, bez usazování v tkáních. Díky speciální techologii tzv. mikronizaci, jsou řasy pomlety na jemnější částečky než buňka, a vstřebávají se už v dutině ústní. Během 20 min. po pozření se dostávají všechny minerální látky přímo do krve. Petmin má o 70% vyšší vstřebatelnost a využitelnost než pouze podrcené nebo namleté řasy. Proces mikronizace probíhá mletím na namrazených kamenech, aby se zahříváním řasy neznehodnotily. Složení: 100% řasy ( Lithothamnion, Fucus ), dávkování : 0,5g (na špičku nože) na 10kg

AUFBAU - VITAL  (doplněk výživy pro zdravý růst štěňat) je minerální doplňkové krmivo pro rostoucí štěňata. Díky organické formě a úpravě mikronizací, zajišťuje přesný přísun živin na každý den. Štěně si každý den dorovná živiny, přesně podle svých potřeb a zbytek přirozeně vyloučí. Nemůže tedy dojít k tomu, že by mělo málo minerálních prvků a na druhou stranu ani k předávkování. Také obsahuje několik druhů kvasnic a kvasinek, které ozdravují neustále jeho střevní mikroflóru, střeva mají vynikající schopnost vstřebávání a využití všech živin a tím pomáhají štěněti k dobrému zdraví a perfektní imunitě. Složení:Spirulina, Ascophyllum, Laminária, chaluha, Chlorella, krmné sušenky, pivní kvasnice (Saccharomyces/kvasinky, Cérévisiaié/pekařské droždí), ženšen, pískavice řecké seno. Dávkování: odměrka 3g na 5 kg, 5g na 10kg

 

Ocenění DLG Deutsche Lebensmittel Gesellschaft. 

Všechny složky obsažené v tomto krmivu prokazují kvalitu lidských potravin. 

Petmin je čistá směs mikronizovaných řas, která zajišťuje minerální stránku krmiva pro zvíře na každý den, přesně podle momentální potřeby.

 

AUFBAU - VITAL  je minerální doplňkové krmivo pro rostoucí štěňata. Díky organické formě a úpravě mikronizací, zajišťuje přesný přísun živin na každý den. 

Ráda poradím

Pokud vás krmivo Reico zaujalo neváhejte mě kontaktovat. Pomohu vám s výběrem toho pravého pro vašeho čtyřnohého miláčka.